BFC230361124
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
BFC230361124
Descripción:
CAP FILM 0.12UF 10% 630VDC RAD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.409" (10.40mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.689" L x 0.224" W (17.50mm x 5.70mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series MKT303
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 160V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.12 µF