BFC233410474
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
BFC233410474
Descripción:
CAP FILM 0.47UF 10% 400VDC RAD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.650" (16.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.689" L x 0.394" W (17.50mm x 10.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKT334
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 275V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.47 µF