BFC233611154
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
BFC233611154
Descripción:
CAP FILM 0.15UF 10% 630VDC RAD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.709" (18.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.024" L x 0.335" W (26.00mm x 8.50mm)
Product Status Active
Ratings X1
Series MKP336 1
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 275V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.15 µF