BFC233627225
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
BFC233627225
Descripción:
CAP FILM 2.2UF 10% 630VDC RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.984" (25.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.220" L x 0.591" W (31.00mm x 15.00mm)
Product Status Active
Ratings X2
Series MKP336 2
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 310V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 2.2 µF