BFC233667473
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
BFC233667473
Descripción:
CAP FILM 0.047UF 10% 1KVDC RAD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.650" (16.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.689" L x 0.394" W (17.50mm x 10.00mm)
Product Status Active
Ratings Y2
Series MKP336 6
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 300V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.047 µF