BFC233814105
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
BFC233814105
Descripción:
CAP FILM 1UF 20% 1KVDC RADIAL
En stock : 1860
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.220" (31.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.220" L x 0.827" W (31.00mm x 21.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKP338 1
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 440V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1 µF