BFC233841105
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
BFC233841105
Descripción:
CAP FILM 1UF 20% 800VDC RADIAL
En stock : 3001
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.024" L x 0.472" W (26.00mm x 12.00mm)
Product Status Active
Ratings X2
Series MKP338 4
Voltage Rating - DC 800V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 300V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1 µF