BFC233860472
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
BFC233860472
Descripción:
CAP FILM 4700PF 20% 1KVDC RADIAL
En stock : 12000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive; EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.453" (11.50mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" L x 0.236" W (10.00mm x 6.00mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200, Y2
Series MKP338 6
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 300V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 4700 pF