BFC233864273
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
BFC233864273
Descripción:
CAP FILM 0.027UF 20% 1KVDC RAD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive; EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.532" (13.50mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.689" L x 0.276" W (17.50mm x 7.00mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200, Y2
Series MKP338 6
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 300V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.027 µF