BFC233920474
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
BFC233920474
Descripción:
CAP FILM 0.47UF 20% 630VDC RAD
En stock : 14914
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive; EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.650" (16.50mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.689" L x 0.394" W (17.50mm x 10.00mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200, X2
Series MKP339
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 310V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.47 µF