BFC237021334
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
BFC237021334
Descripción:
CAP FILM 0.33UF 10% 100VDC RAD
En stock : 9200
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.354" (9.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.283" L x 0.177" W (7.20mm x 4.50mm)
Series MKT370
Voltage Rating - DC 100V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 63V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.33 µF