BFC246757273
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
BFC246757273
Descripción:
CAP FILM 0.027UF 10% 630VDC RAD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.602" (15.30mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" L x 0.209" W (12.50mm x 5.30mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKT467
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 250V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.027 µF