BFC246829155
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
BFC246829155
Descripción:
CAP FILM 1.5UF 5% 400VDC RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.965" (24.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.181" L x 0.453" W (30.00mm x 11.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKT468
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 220V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1.5 µF