BFC247944125
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
BFC247944125
Descripción:
CAP FILM 1.2UF 5% 250VDC RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.925" (23.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.024" L x 0.413" W (26.00mm x 10.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKP479
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 160V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1.2 µF