Hogar / Fuses / BK/GMC-100MA
minImg
BK/GMC-100MA
Eaton - Electronics Division
Producto No:
BK/GMC-100MA
Descripción:
FUSE GLASS 100MA 250VAC 5X20MM
Guía del usuario
Operating Temperature -
Melting I²t 0.0094
Response Time Medium Blow
DC Cold Resistance 4.775 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, KC-MARK, UL
Current Rating (Amps) 100 mA
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Product Status Obsolete
Series GMC
Package / Case 5mm x 20mm
Voltage Rating - AC 250 V