Hogar / Fuses / BK/GMC-1.5A
minImg
BK/GMC-1.5A
Eaton - Electronics Division
Producto No:
BK/GMC-1.5A
Descripción:
FUSE GLASS 1.5A 250VAC 5X20MM
Guía del usuario
Operating Temperature -
Melting I²t 5.4
Response Time Medium Blow
DC Cold Resistance 0.076 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, KC-MARK, MITI, UL
Current Rating (Amps) 1.5 A
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100A
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Product Status Obsolete
Series GMC
Package / Case 5mm x 20mm
Voltage Rating - AC 250 V