Hogar / Fuses / BK1/MCRW100MA
minImg
BK1/MCRW100MA
Eaton - Electronics Division
Producto No:
BK1/MCRW100MA
Descripción:
FUSE BRD MT 100MA 125VAC/VDC AXL
Guía del usuario
Operating Temperature -
Melting I²t 0.0006
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 15.5 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 100 mA
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A AC, 300A DC
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.125" Dia x 0.280" L (3.18mm x 7.10mm)
Product Status Obsolete
Series Microtron® MCRW
Voltage Rating - DC 125 V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 125 V