BL23E48-02-RO
Lin Engineering
Producto No:
BL23E48-02-RO
Fabricante:
Lin Engineering
Descripción:
BLDC MOTOR
En stock : 1
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Torque - Rated (oz-in / mNm) 60.89 / 430
Operating Temperature -20°C ~ 50°C
Diameter - Shaft 0.315" (8.00mm)
Termination Style Wire Leads with Connector
Approval Agency CE
Encoder Type -
Voltage - Rated 48VDC
Size / Dimension Square - 2.213" x 2.213" (56.20mm x 56.20mm)
Product Status Active
Mounting Hole Spacing 1.858" (47.20mm)
Length - Shaft and Bearing 0.831" (21.10mm)
RPM 4000 RPM
Function Standard
Series BL23
Type DC Motor
Power - Rated 180W