Hogar / Fixed Inductors / BPAL00080845331T00
minImg
BPAL00080845331T00
Chilisin Electronics
Producto No:
BPAL00080845331T00
Descripción:
INDUCTOR POWER
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 700mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 550 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.374" L x 0.295" W (9.50mm x 7.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.13Ohm Max
Inductance 330 µH