Hogar / Fixed Inductors / BPSA000606306R8M00
minImg
BPSA000606306R8M00
Chilisin Electronics
Producto No:
BPSA000606306R8M00
Descripción:
INDUCTOR POWER
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.248" L x 0.248" W (6.30mm x 6.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 42mOhm Max
Inductance 6.8 µH
Series BPSA
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 35MHz