Hogar / Fixed Inductors / BPSC000303162R7T00
minImg
BPSC000303162R7T00
Chilisin Electronics
Producto No:
BPSC000303162R7T00
Descripción:
INDUCTOR POWER
Guía del usuario
Operating Temperature -30°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) 1.1A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.061" (1.55mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.4 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 106mOhm Max
Inductance 2.7 µH