Hogar / Fixed Inductors / BPSC000303168R2M00
minImg
BPSC000303168R2M00
Chilisin Electronics
Producto No:
BPSC000303168R2M00
Descripción:
INDUCTOR POWER
Guía del usuario
Operating Temperature -30°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) 640mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.061" (1.55mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 800 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 281mOhm Max
Inductance 8.2 µH