Hogar / Fixed Inductors / BPSC00050520100MS0
minImg
BPSC00050520100MS0
Chilisin Electronics
Producto No:
BPSC00050520100MS0
Guía del usuario
Operating Temperature -30°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) 610mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 280mOhm Max
Inductance 10 µH