Hogar / Fixed Inductors / BPSC00060630270TS0
minImg
BPSC00060630270TS0
Chilisin Electronics
Producto No:
BPSC00060630270TS0
Guía del usuario
Operating Temperature -30°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) 650mA
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±30%
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.224" L x 0.224" W (5.70mm x 5.70mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 175mOhm Max
Inductance 27 µH