Hogar / Fixed Inductors / BPSC00070740180TS0
minImg
BPSC00070740180TS0
Chilisin Electronics
Producto No:
BPSC00070740180TS0
Guía del usuario
Operating Temperature -30°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) 1.25A
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±30%
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 92mOhm Max
Inductance 18 µH