Hogar / Fixed Inductors / BPSC00101140270T00
minImg
BPSC00101140270T00
Chilisin Electronics
Producto No:
BPSC00101140270T00
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.4A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±30%
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 96mOhm Max
Inductance 27 µH