Hogar / Fixed Inductors / BPSC001313606R4M00
minImg
BPSC001313606R4M00
Chilisin Electronics
Producto No:
BPSC001313606R4M00
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 6.4A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±20%
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 18mOhm Max
Inductance 6.4 µH