Hogar / Fixed Inductors / BPSD000504324R7M00
minImg
BPSD000504324R7M00
Chilisin Electronics
Producto No:
BPSD000504324R7M00
Descripción:
INDUCTOR POWER
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 1.7A
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.138" (3.50mm)
Tolerance ±20%
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 94mOhm Max
Inductance 4.7 µH