Hogar / Fixed Inductors / BPSD000605253R9M00
minImg
BPSD000605253R9M00
Chilisin Electronics
Producto No:
BPSD000605253R9M00
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 2.2A
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Tolerance ±20%
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.228" L x 0.205" W (5.80mm x 5.20mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 90mOhm Max
Inductance 3.9 µH