Hogar / Fixed Inductors / BPSD00060525560K00
minImg
BPSD00060525560K00
Chilisin Electronics
Producto No:
BPSD00060525560K00
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 550mA
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Tolerance ±10%
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.228" L x 0.205" W (5.80mm x 5.20mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 840mOhm Max
Inductance 56 µH