Hogar / Fixed Inductors / BPSD00080735151M00
minImg
BPSD00080735151M00
Chilisin Electronics
Producto No:
BPSD00080735151M00
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 400mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.150" (3.80mm)
Tolerance ±20%
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 750mOhm Max
Inductance 150 µH