Hogar / Fixed Inductors / BPSF000707288R2M00
minImg
BPSF000707288R2M00
Chilisin Electronics
Producto No:
BPSF000707288R2M00
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.1A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±20%
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 65mOhm Max
Inductance 8.2 µH