Hogar / Fixed Inductors / BPSF001010454R7T00
minImg
BPSF001010454R7T00
Chilisin Electronics
Producto No:
BPSF001010454R7T00
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 4.5A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm)
Tolerance ±30%
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 20mOhm Max
Inductance 4.7 µH