Hogar / Fixed Inductors / BPSL000906504R7MBN
minImg
BPSL000906504R7MBN
Chilisin Electronics
Producto No:
BPSL000906504R7MBN
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.6A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.2 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.350" L x 0.240" W (8.89mm x 6.10mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 54mOhm Max
Inductance 4.7 µH
Series BPSL-BN
Type Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 50MHz