Hogar / Fixed Inductors / BPSL00191571150M00
minImg
BPSL00191571150M00
Chilisin Electronics
Producto No:
BPSL00191571150M00
Descripción:
INDUCTOR POWER
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 8A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.280" (7.11mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 4 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.730" L x 0.600" W (18.54mm x 15.24mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 36mOhm
Inductance 15 µH
Series BPSL
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 22MHz