BR3FB50L0
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
BR3FB50L0
Descripción:
RES 0.05 OHM 1% 3W RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 350°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 1.000" (25.40mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.602" L x 0.065" W (15.30mm x 1.65mm)
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 50 mOhms
Series BR
Power (Watts) 3W