Hogar / TRIACs / BT134W-800EF
minImg
BT134W-800EF
WeEn Semiconductors
Producto No:
BT134W-800EF
Paquete:
SC-73
Descripción:
PLANAR PASSIVATED SENSITIVE GATE
En stock : 30454
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 8 mA
Configuration Single
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 10 mA
Triac Type Alternistor - Snubberless
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SC-73
Voltage - Off State 800 V
Series -
Package / Case TO-261-4, TO-261AA
Mfr WeEn Semiconductors
Package Tape & Reel (TR)
Current - On State (It (RMS)) (Max) 2 A
Base Product Number BT134
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 25A, 27.5A