BZT52C11W
YAGEO
Producto No:
BZT52C11W
Fabricante:
YAGEO
Paquete:
SOD-123
Descripción:
ZENER SOD-123 11V 500MW
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±5.45%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 8 V
Series BZT52CXXW
Package / Case SOD-123F
Power - Max 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr YAGEO
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 11 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 20 Ohms