BZW04-342
Taiwan Semiconductor Corporation
Producto No:
BZW04-342
Paquete:
DO-204AL (DO-41)
Descripción:
TVS DIODE 342VWM 548VC DO204AL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 750mA
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 380V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Series BZW04
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 548V
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 342V