Hogar / TVS Diodes / BZW04-342B-E3/54
minImg
BZW04-342B-E3/54
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
BZW04-342B-E3/54
Paquete:
DO-204AL (DO-41)
Descripción:
TVS DIODE 342VWM 548VC DO204AL
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 750mA
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 380V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Series TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 548V
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 342V