BZW04-53B
Taiwan Semiconductor Corporation
Producto No:
BZW04-53B
Paquete:
DO-204AL (DO-41)
Descripción:
TVS DIODE 53VWM 85VC DO204AL
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.7A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 58.9V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Series BZW04
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 85V
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 53V