BZW06-273B
Taiwan Semiconductor Corporation
Producto No:
BZW06-273B
Paquete:
DO-204AC (DO-15)
Descripción:
TVS DIODE 273VWM 564VC DO204AC
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 7.1A (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 304V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-204AC (DO-15)
Series BZW06
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 564V
Package / Case DO-204AC, DO-15, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 273V