C0201B105M010T
Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
Producto No:
C0201B105M010T
Descripción:
CAP CER 1UF 10V X5R 0201
En stock : 43960
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient X5R
Product Status Active
Ratings -
Series HCC
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Mfr Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
Capacitance 1 µF