C0603B476M007T
Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
Producto No:
C0603B476M007T
Descripción:
CAP CER 47UF 6.3V X5R 0603
En stock : 12172
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient X5R
Product Status Active
Ratings -
Series HCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)
Mfr Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
Capacitance 47 µF