Hogar / Ceramic Capacitors / C0603C0G1E080B030BG
minImg
C0603C0G1E080B030BG
TDK Corporation
Producto No:
C0603C0G1E080B030BG
Fabricante:
TDK Corporation
Descripción:
CAP CER 8PF 25V C0G 0201
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Obsolete
Ratings -
Series C
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 8 pF