Hogar / Ceramic Capacitors / C0603JB1E151K030BA
minImg
C0603JB1E151K030BA
TDK Corporation
Producto No:
C0603JB1E151K030BA
Fabricante:
TDK Corporation
Descripción:
CAP CER 150PF 25V JB 0201
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient JB
Product Status Obsolete
Ratings -
Series C
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 150 pF