C0805S476M007T
Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
Producto No:
C0805S476M007T
Descripción:
CAP CER 47UF 6.3V X6S 0805
En stock : 8304
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient X6S
Product Status Active
Ratings -
Series HCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) -
Mfr Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
Capacitance 47 µF