Hogar / Ceramic Capacitors / C1005C0G2A102J050BC
minImg
C1005C0G2A102J050BC
TDK Corporation
Producto No:
C1005C0G2A102J050BC
Fabricante:
TDK Corporation
Descripción:
CAP CER 1000PF 100V C0G 0402
En stock : 1395743
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 1000 pF