Hogar / Ceramic Capacitors / C1005CH1H100D050BA
minImg
C1005CH1H100D050BA
TDK Corporation
Producto No:
C1005CH1H100D050BA
Fabricante:
TDK Corporation
Descripción:
CAP CER 10PF 50V CH 0402
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient CH
Product Status Obsolete
Ratings -
Series C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 10 pF