Hogar / Ceramic Capacitors / C1005JB0J154K050BB
minImg
C1005JB0J154K050BB
TDK Corporation
Producto No:
C1005JB0J154K050BB
Fabricante:
TDK Corporation
Descripción:
CAP CER 0.15UF 6.3V JB 0402
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient JB
Product Status Obsolete
Ratings -
Series C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.15 µF